3 pomysły na pierwsze projekty do wydrukowania w 3D

Kupiłeś pierwsze w swoim życiu urządzenie do druku przestrzennego, rozpakowałeś je, podłączyłeś i zastanawiasz się, co dalej? Najlepiej zacznij od stosunkowo prostych projektów, dzięki którym zapoznasz się z tą technologią i opanujesz podstawy obsługi oraz konfiguracji sprzętu. Jeśli brakuje Ci pomysłów, znajdziesz je w poniższym artykule. Specjaliści naszego sklepu ElectronX opisują w nim trzy łatwe w zaprojektowaniu, ale jednocześnie praktyczne rzeczy, z których wykonaniem poradzi sobie każda drukarka 3D – poznaj je już teraz!

Spis treści

Początki pracy z drukarką 3D

Stawianie pierwszych kroków z drukowaniem przestrzennym będzie czystą przyjemnością i miłą formą spędzania wolnego czasu, jeśli tylko dobrze się do tego przygotujesz. Zanim zaczniesz realizować swoje wymarzone projekty, pamiętaj, że drukarka 3D wymaga przygotowania do pracy. Najważniejsze jest wypoziomowanie jej stołu roboczego – możesz skorzystać z automatycznej funkcji urządzenia lub zrobić to ręcznie. Następnie wydrukuj model kalibracyjny (najlepiej kostkę), aby upewnić się, że jest on wolny od defektów i wszystko działa poprawnie.

Specjaliści sklepu ElectronX polecają także zapoznać się z typowymi błędami przy druku przestrzennym, które popełnia wielu początkujących użytkowników drukarek 3D. Opisy tych najpowszechniejszych wraz ze wskazówkami dotyczącymi tego, jak ich unikać, znajdziesz na naszym blogu!

Po skalibrowaniu urządzenia i zaczerpnięciu podstawowej wiedzy dotyczącej jego eksploatacji możesz zabrać się do za realizację pierwszych projektów. Najlepiej, gdy będą w miarę proste, dlatego polecamy przygotowanie:

  • zabawnego gadżetu np. w postaci breloczka, który wręczysz komuś w prezencie,
  • pamiątkowego magnesu na lodówkę,
  • samodzielnie wymyślonej gry planszowej.

Zabawny breloczek na prezent

Z całą pewnością wśród rodziny czy znajomych znajdziesz taką osobę, która wkrótce będzie obchodzić urodziny lub imieniny. Stawianie pierwszych kroków z drukarką 3D może więc stać się doskonałą okazją do tego, aby przygotować dla niej unikalny prezent – zabawny breloczek. W internecie znajdziesz mnóstwo darmowych projektów takich gadżetów.

Specjaliści sklepu ElectronX polecają zacząć właśnie od gotowych szablonów. Wydrukuj jeden z nich, aby poznać możliwości swojego urządzenia i w razie potrzeby odpowiednio zmienić jego konfigurację czy ponownie skalibrować. Później możesz edytować pobrane wzory breloczków, aby je personalizować. Dzięki temu zaznajomisz się z podstawowymi funkcjami oprogramowania do projektowania.

drukarki-3d

Pamiątkowe magnesy na lodówkę

Równie atrakcyjnym i jednocześnie prostym w realizacji projektem będzie przygotowanie pamiątkowych magnesów na lodówkę. W tym przypadku także możesz korzystać z gotowych szablonów pobranych z internetu lub, jeśli czujesz się już na siłach, stworzyć je samodzielnie.

Taka przestrzenna ozdoba będzie wyróżniać się na tle innych, klasycznie wykonanych gadżetów tego typu, które zazwyczaj są po prostu zalaminowanymi grafikami. Musisz jedynie pamiętać o zaopatrzeniu się w papier magnetyczny. Przyklej go dobrym klejem do spodniej części modelu 3D przygotowanego w drukarce.

Własnoręcznie zaprojektowane planszówki

Ten pomysł kierujemy szczególnie do osób, które chcą bardzo dokładnie zapoznać się z możliwościami oprogramowania do projektowania modeli przestrzennych. Samodzielnie przygotowanie gry planszowej to projekt będący ciekawym wyzwaniem, które rozbudzi Twoją kreatywność. Specjaliści naszego sklepu ElectronX polecają wydrukować planszę na klasycznej drukarce, a jej odpowiednik 3D wykorzystać do przygotowania wszystkich akcesoriów.

Możesz wykonać np.:

  • pionki czy figurki oraz kostki,
  • elementy ozdobne do ustawiania na planszówce,
  • różnego rodzaju maski i inne gadżety, które urozmaicą grę.

Rozpocznij przygodę z drukowaniem 3D już dziś!

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły zainspirowały Cię do rozpoczęcia przygody z drukiem przestrzennym. Planując swoje pierwsze projekty, pamiętaj, aby zaopatrzyć się w komplet podstawowych materiałów eksploatacyjnych do drukarki 3D – kup je w naszym sklepie internetowym ElectronX. W asortymencie znajdziesz wszystko, co potrzebne do drukowania, w tym także części zamienne. Sprzedajemy wyłącznie produkty najwyższej jakości i zapewniamy profesjonalne wsparcie w ich wyborze, dlatego gorąco zachęcamy do kontaktu.

3 pomysły na pierwsze projekty do wydrukowania w 3D

Zachęcamy do naszych pozostałych blogów
drukarki-3d
Blog

Hotend – czym jest? Wyjaśniamy!

Jednym z etapów przygotowania drukarki 3D do pracy jest ustawienie temperatury jej hotendu. Na blogu specjaliści z naszego sklepu ElectronX wyjaśniają, czym jest ta część – sprawdź już teraz!

Czytaj więcej »
Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy