Drukarka 3D w domu – ranking modeli od ElectronX

Stale taniejąca technologia druku przestrzennego uczyniła ją dostępną dla każdego. Obecnie drukarki 3D coraz częściej wykorzystywane są przez domowych użytkowników. Oprócz tego ich zakup stał się świetnym pomysłem na mały biznes – można drukować różne elementy np. z filamentu z myślą o ich sprzedaży. Jednak aby urządzenia te spełniły oczekiwania, należy odpowiednio dobrać je do potrzeb. Które wybrać? W artykule prezentujemy godne polecenia modele dla osób rozpoczynających przygodę z tą technologią oraz użytkowników zaawansowanych. Poznaj propozycje sprzętu do druku przestrzennego, który w dobrej cenie zamówisz w sklepie ElectronX – zapraszamy do lektury!

Spis treści

Pierwszy zakup drukarki 3D do domu

Chcąc kupić pierwsze urządzenie do druku przestrzennego, zacznij od określenia budżetu. Cena drukarek 3D jest bardzo zróżnicowana i zależy m.in. od stopnia ich zaawansowania, wykorzystywanej technologii czy wielkości.

Z kolei podczas wyboru zwróć uwagę na:

  • rodzaj materiału, z którego powstają wydruki – w warunkach domowych najczęściej wykorzystuje się filament lub żywicę,
  • rozmiar pola roboczego – przekłada się na maksymalną wielkość drukowanych obiektów,
  • precyzję działania – zazwyczaj na początek poleca się tańsze urządzenia, które nie gwarantują bardzo wysokiej precyzji, ale za to są proste w obsłudze.

Wiesz już, na co zwrócić uwagę przy wyborze, ale która drukarka 3D będzie najlepsza? Nasz sklep oferuje różne modele drukujące z filamentu lub żywicy i osobom początkującym polecamy te drugie. Idealne na początek są urządzenia Anycubic Photon Ultra oraz Elegoo Mars 3 – są niewielkie i proste w obsłudze, a do tego ich cena jest przystępna.

Drukarka 3D DLP Anycubic Photon Ultra

To urządzenie drukujące z żywicy, które wykorzystuje technologię DLP. Za utwardzanie materiału odpowiada projektor optyczny emitujący skoncentrowaną wiązkę światła – tworzy obiekty warstwa po warstwie. Do najważniejszych zalet drukarki 3D Anycubic Photon Ultra należy zaliczyć:

  • kompaktowe rozmiary – model ten zmieści się na biurku,
  • ponadprzeciętną żywotność i dużą szybkość druku przestrzennego (do 6 cm na godzinę),
  • energooszczędność,
  • prostotę obsługi i cichą pracę.

Do tego zamawiając ją w naszym sklepie, możesz dokupić przedłużoną gwarancję!

Drukarka 3D MSLA Elegoo Mars 3

Biorąc pod uwagę wszystkie modele wykorzystujące żywicę, ta drukarka 3D gwarantuje bardzo wysoką precyzję działania. Wszystko dlatego, że zastosowana w niej została technologia MSLA. W przeciwieństwie do DLP tutaj znajduje się laser, który punktowo utwardza drukowane elementy. Elegoo Mars 3 jest więc dokładna, a przy tym kompaktowa, dlatego idealnie nadaje się do użytku domowego.

Wykorzystasz ją zarówno do druku prostych obiektów, jak i o skomplikowanych kształtach, w tym nawet części do maszyn! Jej cena jest przystępna, a do zestawu dołączone jest oprogramowanie do projektowania.

Modele drukarek 3D dla bardziej zaawansowanych użytkowników

Osobom bardziej zaawansowanym polecamy większe modele domowych drukarek 3D. Poszerzona przestrzeń robocza pozwala na drukowanie dużych obiektów. Sprzęt ten powinien być także bardzo szybki, a do tego funkcjonalny i precyzyjny w swoim działaniu. Wszystkie te cechy mają urządzenia NOVA3D Whale 2 oraz Flashforge Adventurer 4 – zamówisz je w dobrej cenie w naszym sklepie ElectronX!

Drukarka 3D MSLA NOVA3D Whale 2

Wykorzystuje technologię MSLA, a więc gwarantuje wysoką dokładność wydruków. Drukarka NOVA3D Whale 2 pracuje z prędkością nawet 55 mm/h, ma duże pole robocze i może być sterowana zdalnie, poprzez Wi-Fi. W przypadku masowych wydruków 3D przyda się jej ogromna pamięć podręczna – aż 8 GB. Zmieścisz w niej mnóstwo projektów.

Drukarka 3D FDM Flashforge Adventurer 4

W przypadku tego modelu mamy do czynienia z technologią FDM. Oznacza to, że Flashforge Adventurer 4 to drukarka 3D wykorzystująca filamenty. Jest precyzyjna i cicha, a przy tym bezpieczna w użytkowaniu – została wyposażona w filtr powietrza HEPA 13.

 

 

Wybierz drukarkę 3D ze specjalistami Electronx!

Pamiętaj, że przedstawione powyżej modele to tylko przykłady godnego polecenia sprzętu drukującego dla użytkowników domowych. W naszym sklepie ElectronX znajdziesz wiele innych nowoczesnych drukarek 3D, zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Mamy urządzenia wyłącznie od najlepszych producentów, wykorzystujące filament lub żywicę i w konkurencyjnych cenach. Z przyjemnością pomożemy Ci w dokonaniu wyboru – zapraszamy do kontaktu!

Co to jest drukarka 3D
Blog

Co to jest drukarka 3D?

Druk jako taki ma już setki lat, a prasy drukarskie od czasów Gutenberga przeszły głęboką ewolucję. Obecnie, nie dość, że są zdolne wypuszczać dziesiątki, jeśli

Czytaj więcej »
Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy