Planujesz kupić drukarkę 3D do Twojej firmy? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Decydując się na zakup drukarki 3D, staniesz przed poważnym dylematem – którą wybrać. Wynika to z faktu, że na rynku dostępnych jest wiele modeli sprzętu do druku przestrzennego. Różni je nie tylko cena, ale także parametry, akcesoria czy wykorzystywane materiały eksploatacyjne, takie jak filament. Z tego powodu w tym artykule specjaliści sklepu ElectronX podpowiadają, na co zwrócić uwagę. Sprawdź, które urządzenie do drukowania 3D wybrać, aby sprostało Twoim oczekiwaniom!

Drukarka 3D w biurze coraz powszechniejsza

Nowoczesne urządzenia do drukowania przestrzennego mają szerokie zastosowanie przemysłowe. My jednak skupimy się na drukarkach 3D przeznaczonych do biur i warsztatów. Ich ceny nieustannie spadają, co sprawia, że są one coraz częściej wykorzystywane w mniejszych firmach.

Pamiętaj, że kupując taki sprzęt, musisz zastanowić się, do czego chcesz go używać. Na jego możliwości wpływ mają zarówno parametry techniczne, jak i znajdujące się w zestawie akcesoria. Ważny jest także materiał eksploatacyjny wykorzystywany przez daną drukarkę. Zależnie od technologii, w jakiej realizowany jest druk 3D, może to być np. filament lub żywica. Ma on wpływ m.in. na jakość gotowych obiektów, w tym ich właściwości mechaniczne.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze drukarki do firmy?

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest technologia druku przestrzennego. Istnieje ich wiele, ale do najpopularniejszych należy zaliczyć:

  • FDM – drukowanie 3D z wykorzystaniem filamentu, nitek wykonanych z tworzyw sztucznych, przykładem urządzenia jest ANYCUBIC 4MAX PRO 2.0,
  • SLA – w tym przypadku obiekty przestrzenne powstają z płynnej żywicy utwardzanej wiązką lasera, technologię tę wykorzystuje np. ELEGOO MARS 2 PRO,
  • PolyJet – tutaj do druku także wykorzystuje się żywicę, ale w tym przypadku jest ona utwardzana światłem UV.

Pamiętaj, że każda technologia ma zalety i wady, które powinieneś znać, zanim zdecydujesz się na jedną z nich. Ponieważ sprzedajemy takie urządzenia, w tym akcesoria do drukarek 3D, służymy fachowym wsparciem w wyborze – zapraszamy do kontaktu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla przedsiębiorcy kluczowa jest cena urządzenia. Jednak sugerowanie się wyłącznie nią, nie jest najlepszym pomysłem. Wcześniej weź pod uwagę takie kwestie, jak:

  • częstotliwość drukowania,
  • intuicyjność obsługi danego modelu urządzenia,
  • dostępność akcesoriów i części zamiennych.

Częstotliwość wykorzystywania drukarki

Od częstotliwości wykorzystywana tego sprzętu w dużej mierze zależeć będzie wybór technologii druku 3D. Wynika to m.in. z różnic w szybkości drukowania – oczywiście wpływ na to mają również parametry samej drukarki.

Pamiętaj, że zdecydowanie się na jedną z nich determinuje konieczność użytkowania konkretnych materiałów i akcesoriów. Właściwości i szczegółowość obiektów wydrukowanych np. z filamentu będą inne od tych, które powstały z żywicy. Pojawiają się też różnice w cenach, jak i stopniu skomplikowania obsługi danego urządzenia. W efekcie pod tym kątem konieczne jest znalezienie możliwie najlepszego kompromisu.

drukarka-3d-do-firmy-2a

Intuicyjna obsługa urządzenia drukującego w 3D

Jeśli rozpoczynasz przygodę z drukowaniem przestrzennym, powinieneś stawiać na urządzenia proste w obsłudze. Dzięki temu szybko wdrożysz się w technologię druku 3D i poznasz jej najważniejsze możliwości. Do tego, co ważne, zwykle im mniej drukarka jest skomplikowana w budowie, tym bardziej niezawodna.

Pod kątem prostoty obsługi zwróć uwagę również na oprogramowanie, dostarczane ze sprzętem. Powinno być intuicyjne, krok po kroku prowadząc użytkownika przez kolejne etapy projektowania obiektów przestrzennych.

Dostępność akcesoriów

Każda maszyna z biegiem czasu zaczyna się zużywać, na co powinieneś się przygotować. Z tego powodu wybieraj takie modele drukarek, dla których dostępność akcesoriów i części zamiennych jest bardzo duża. Zwróć uwagę także na ich cenę, w tym materiałów do drukowania, jak filament czy żywica.

Skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów Electronx!

Jak widzisz, decyzja o zakupie danego urządzenia do drukowania przestrzennego musi być dobrze przemyślana. W związku z tym wybierając je, skorzystaj z pomocy profesjonalistów – zgłoś się do doradców ElectronX. Prowadzimy sklep, w którym czeka na Ciebie niejedna nowoczesna drukarka 3D. U nas cena zawsze jest atrakcyjna, dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty! Sprzedajemy także m.in. akcesoria oraz materiały do druku, w tym filamenty i żywice.

Planujesz kupić drukarkę 3D do Twojej firmy? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Zachęcamy do naszych pozostałych blogów
drukarki-3d
Blog

Hotend – czym jest? Wyjaśniamy!

Jednym z etapów przygotowania drukarki 3D do pracy jest ustawienie temperatury jej hotendu. Na blogu specjaliści z naszego sklepu ElectronX wyjaśniają, czym jest ta część – sprawdź już teraz!

Czytaj więcej »
Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy