Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Cena

Okazja

Platformy robocze do drukarek SLA / DLP

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Jako doświadczony dystrybutor proponujemy jedynie wysokojakościowe i oryginalne części do drukarek fotopolimerowych typu SLA i DLP, takie jak np. platformy robocze, które znajduje się w naszej ofercie. Sprzedajemy wyroby firm uznanych w branży druku trójwymiarowego, które dostarczają wyłącznie zaawansowane technicznie rozwiązania.

Szeroka oferta części do drukarek SLA i DLP – platformy robocze

Naszą ofertę tworzą komponenty różniące się pomiędzy sobą wymiarami, sposobem mocowania czy technologicznym wykończeniem. Niezależnie jednak od wybranego egzemplarza możesz liczyć na wysoką jakość i wykorzystanie materiałów bardzo trwałych oraz odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Proponowane części do drukarek SLA i DLP, np. platformy robocze, przystosowane są bowiem do hobbystycznego użytkowania przez pasjonatów i równie doskonale nadają się do eksploatacji w wymagających przestrzeniach o charakterze przemysłowym.

Platforma robocza – za co odpowiada ta część do drukarek DLP i SLA?

Proces drukowania rozpoczyna się od umieszczenia platformy roboczej w zasobniku, do którego wlewa się żywicę, a więc fotopolimer w stanie ciekłym. Jednak moduł nie zanurza się w substancji do końca – od dna dzieli go odległość ustalona na etapie projektowania wysokość pojedynczej warstwy struktury powstającego obiektu. Parametr ten jest w pewnym zakresie oczywiście regulowany. Następnie dochodzi do utwardzenia światłem ultrafioletowym określonych obszarów.

Gdy czas naświetlania dla jednej warstwy minie, mechanizm oddziela ją od dna zasobnika, a sama platforma robocza do drukarek unosi się o określoną wysokość, tak aby wolna przestrzeń wypełniła się płynną żywicą. W kolejnym kroku po raz kolejny dochodzi do fotoutwardzania wybranych punktów – procedura jest powtarzana w taki sam sposób aż do całkowitego wykończenia drukowanego obiektu trójwymiarowego.

Platformy robocze w druku SLA i DLP a istota przyczepności

W przypadku druku filamentami mamy do czynienia z kreowaniem modelu od dołu do góry – część zwana ekstruderem wyciska roztopiony filament na podkład umieszczony przy podstawie drukarki 3D. Natomiast w przypadku urządzeń typu SLA i DLP, które pracują z wykorzystaniem żywicy fotopolimerowej, mechanizm tworzy obiekt od najwyższych warstw do spodu, przez co obiekt powstający na powierzchni platformy roboczej w finalnej wersji jest umieszczony na niej do góry nogami, a więc zmaga się z przyciąganiem grawitacyjnym. Zatem przyczepność odgrywa w całym procesie generowania modelu niebagatelną rolę.

Niskiej jakości części do drukarki DLP czy SLA mogą spowodować, że powstający obiekt zsunie się z powierzchni roboczej i zniszczy. Brak odpowiednich właściwości adhezyjnych to także ryzyko pojawiania się defektów i wysokie prawdopodobieństwo niskiej stabilności wymiarowej. Jeżeli więc pragniesz drukować w sposób wydajny, efektywny i bezpieczny, warto postawić na części i platformy robocze proponowane w naszym sklepie. Zapewniają one optymalną przyczepność dzięki wykorzystaniu wysokogatunkowych materiałów i fachowej obróbce obejmującej m.in. piaskowanie powierzchni.

Prawidłowa regulacja platformy roboczej

Jeżeli chcesz cieszyć się komfortem pracy z urządzeniem, upewnij się, że wszystkie części do drukarki DLP lub SLA są prawidłowo skalibrowane. Dotyczy to również platformy roboczej. Warto podkreślić, że trzeba zrobić to zaraz przed pierwszym drukowaniem, a następnie co jakiś czas weryfikować prawidłowość ustawionych parametrów. Osobom tworzącym obiekty w ramach komercyjnej działalności zaleca się kalibrowanie modułu przed każdorazowym użyciem sprzętu. Czynność tę przeprowadza się, wykorzystując automatyczne algorytmy lub ręcznie, co dzięki funkcjonalnym mocowaniom i prostej budowie jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Warto pamiętać o regularnej kalibracji, ponieważ platformy robocze to części do drukarek DLP i SLA, od których działania zależy wygląd i trwałość całego wydruku. Systematyczna regulacja gwarantuje, że podzespół będzie przez długi czas pracował stabilnie, zapewniając dobrą przyczepność i wykonując precyzyjne oraz jednostajne ruchy. Zamów i przekonaj się o tym osobiście!

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy