Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Cena

Wyświetlacze do drukarek SLA / DLP

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Urządzenia fotopolimerowe DLP do utwardzenia żywicy wykorzystują światło lasera. Ma ono jednak inną formę niż wiązka, która bezpośrednio pada na określone przez oprogramowanie elementy. Promieniowaniem UV steruje się z wykorzystaniem siatki miniaturowych lustereczek, które są zaimplementowane w projektorze, zwanym także matrycą czy wyświetlaczem. Z czasem ta część do drukarki DLP czy SLA staje się wyeksploatowany, a same ogniwa matrycy składające się kwadratowych fragmencików również mają określoną przez producenta żywotność. Aby odzyskać dawną wydajność ekranu, warto sięgnąć po wysokojakościowe i oryginalne zamienniki dostępne w sklepie internetowym ElectronX.

Za co odpowiadają wyświetlacze

Za co dokładnie odpowiadają wyświetlacze SLA i DLP? W przypadku pierwszej technologii ekran stanowi istotną część cyfrowego projektowania każdego modelu i jest odpowiedzialny za pośrednie nakierowywanie światła, którym sterują specjalne urządzenia, tak zwane galwanometry. Z kolei światło emitowane przez drukarki DLP odbija się od przełączanych w odpowiednim czasie soczewek, w związku z czym mechanizm drukujący doskonale wie, które fragmenty żywicy powinny zostać utwardzone w danej warstwie. Właśnie wyświetlacz projektora decyduje o kierunku i długości fal ultrafioletowych, naświetlając na platformie roboczej obraz w postaci pikseli – zgodnie z nim płynna żywica zaczyna być w danych obszarach utwardzana. Wzór pokazywany przez wyświetlacz związany jest natomiast bezpośrednio z pracą oprogramowania.

Można zatem wywnioskować, że jedną z najważniejszych części do drukarek DLP odpowiadającą za jakość druku 3D i szczegółowość tworzonych modeli jest właśnie wyświetlacz. Wykorzystanie tak zaawansowanej technologii sprawia, że drukowanie z żywicy cieszy się dużą popularnością, a największą tam, gdzie niezbędne jest osiągnięcie najwyższej wytrzymałości i szczegółowości wydruków.

Części do drukarek SLA i DLP – wyświetlacze

Dostępne w naszym sklepie komponenty zostały starannie wyselekcjonowane, tak aby zapewnić klientom szeroki wybór. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie i znajomość branży sprawiają, że dystrybuujemy wyświetlacze DLP i SLA jedynie sprawdzonych marek, np. części do drukarek Anycubic. Oferowane modele wyróżniają się jakością, ale i świetnym stosunkiem ceny do żywotności i efektywności działania. Wybierając jeden z nich, warto pamiętać, że ekran musi być w pełni kompatybilny z konkretnym urządzeniem drukującym, ponieważ właśnie prawidłowo dobrane parametry decydują o wydajności i opłacalności tworzenia obiektów z żywicy.

Oferujemy monochromatyczne wyświetlacze LCD w różnych rozmiarach. Poszczególne egzemplarze różnią się kształtem: jedne przypominają smukły prostokąt, innym bliżej do bardziej rozbudowanego kwadratu – to zazwyczaj wersje o dłuższej przekątnej sięgającej nawet do 8,9 cali. Współpracują z większymi drukarkami DLP i SLA, które umożliwiają modelowanie bardziej rozbudowanych obiektów. Proponowane części pracują także w odmiennej rozdzielczości. Sprzedajemy zarówno wersje 2k, jak i imponujące matryce bazujące na rozdzielczości ultra 4k, które pozwalają osiągać doskonale efekty pod względem szczegółowości i jakości strukturalnej drukowanych form, nawet na samych obrzeżach matrycy.

Najwyższa jakość – wyświetlacze do drukarek DLP i SLA

Co ważne, w naszej ofercie znajdują się oryginalne części do drukarek DLP, SLA, dzięki czemu masz pewność, że stawiasz na wyposażenie w pełni kompatybilne z posiadanym sprzętem, które będzie z nim bez zakłóceń współpracować. Proponowane wyświetlacze są solidnie wykonane, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne dzięki zastosowanym zabezpieczeniom. Tym samym poza świetną wydajnością działania zapewniają także długotrwałą eksploatację. Jeżeli więc pragniesz wymienić zużyty albo zniszczony ekran LCD, zdecyduj się na dostępne w naszym sklepie egzemplarze, które są łatwe w samodzielnym montażu. ElectronX to gwarancja najwyższej jakości technicznej, ale i profesjonalnego pakowania i wykończenia ochronną folią części do drukarek DLP i SLA. Zachęcamy do składania zamówień, tym bardziej że gwarantujemy konkurencyjne ceny.

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy