Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Kolor

Waga

Średnica

Materiał

Właściwości

Cena

Czas realizacji

Filamenty do drukarek 3D

Wyświetlanie 1–12 z 1096 wyników

W tej kategorii znajdziesz niejeden filament do drukarek 3D, który służy do tworzenia trójwymiarowych obiektów o różnych kształtach w technice FFF/FDM. W ofercie znajdują się produkty wykonane z rozmaitych surowców, w wielu kolorach oraz o odmiennych parametrach technicznych i użytkowych. Dzięki temu z łatwością znajdziesz wyroby wpisujące się w Twoje bieżące potrzeby. Zachęcamy do zapoznania się ze zgromadzonym asortymentem, gwarantując atrakcyjne ceny i najwyższą jakość, którą wyróżniają się wszystkie dostępne filamenty do druku 3D.

Filament do drukarki 3D – co to jest?

Oferowane w tej kategorii filamenty do drukarki 3D to specjalistyczne materiały wykorzystywane do drukowania obiektów przestrzennych za pomocą tego nowoczesnego urządzenia. Przypominają stosunkowo cienką nić nawiniętą na plastikowy element w kształcie szpuli. W rzeczywistości jest to starannie opracowana struktura o ściśle określonych parametrach dotyczących przede wszystkim właściwości termoplastycznych. Drukowanie trójwymiarowych przedmiotów z użyciem filamentu rozpoczyna się od podgrzania surowca do odpowiedniej temperatury, tak aby stał się optymalnie plastyczny. Następnie wprowadza się go do głowicy. Na kolejnym etapie mechanizmy warstwowo układają występujący już w formie półpłynnej materiał zgodnie z założeniami projektu aż do uzyskania pożądanego kształtu.

Filamenty do druku 3D – szeroka oferta jakościowych produktów

W zależności od wersji filament do drukarki 3D różni się parametrami, które decydują o jego kluczowych zaletach, właściwościach i zastosowaniach. Oferowane produkty są wykonane z rozmaitych materiałów, jak na przykład ABS, PLA, ASA, BVOH, PCTG, PET-G i wielu innych. Różnią się także pod względem gęstości, twardości i wytrzymałości mechanicznej. Każdy z nich ma ponadto precyzyjnie określone zakresy tolerowanych temperatur, których znajomość jest niezbędna, jeśli myśli się o efektywnej i bezpiecznej pracy z drukarką 3D działającą na bazie technologii FFF/FDM.

Kolejnym istotnym wyróżnikiem są wymiary – w ofercie zgromadziliśmy produkty do druku o różnej średnicy. Mając na uwadze rozmaite potrzeby klientów, zadbaliśmy też o stworzenie wyjątkowo szerokiej bazy kolorystycznej. Co więcej, zatroszczyliśmy się o najdrobniejsze detale, dlatego proponujemy filamenty matowe, jak i wykończone na połysk.

Rodzaje tworzyw termoplastycznych – jaki filament wybrać do drukarki 3D?

Dynamiczny rozwój branży druku 3D sprawia, że pojawiają się coraz to lepsze urządzenia. Z tego względu na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tworzyw, które mają odpowiadać na konkretne potrzeby klientów i wpisywać się w restrykcyjnie określane normy. To konieczne z wielu względów, jednak dobór odpowiedniego surowca ma największe znaczenie dla specyfiki obiektów, które chcesz drukować. Dany element, aby prawidłowo spełniał swoje funkcje, musi posiadać bowiem optymalne właściwości strukturalne czy wytrzymałościowe, a to zależy od cech materiałów wykorzystanych do jego wykonania oraz możliwości technicznych drukarki 3D.

Najpopularniejszym tworzywem, a przez wielu nazywanym wręcz uniwersalnym, jest filament PLA, który wyróżnia się łatwością obróbki (do druku nie jest potrzebny podgrzewany stół) – jest wystarczająco wytrzymały, choć ma ograniczoną elastyczność. Za jego zaletę należy uznać także bezwonność. Odwrotnie jest natomiast z wytrzymalszym tworzywem ABS, który jednak wymaga wentylowania pomieszczeń i zdecydowanie wyższych temperatur do jego uplastycznienia.

Osobom, które mają wątpliwości, czy zdecydować się na wybór PLA, czy ABS, warto polecić materiał o nazwie PET, który łączy łatwy druk 3D z pożądaną elastycznością i wytrzymałością. Oprócz wymienionych rodzajów w naszej ofercie znajduje się wiele innych specjalistycznych produktów tego typu, więc przed zakupem szczegółowo zapoznaj się z dostępnym asortymentem. Złóż zamówienie już teraz, mając pewność atrakcyjnej ceny i wysokiej jakości. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie tego, jaki filament do drukarki 3D kupić – skontaktuj się z nami! Zawsze służymy profesjonalnym doradztwiem technicznym.

Sprawdź również:
Filamenty do drukarek 3D | ABS | ASA | BVOH | CPE HT | HIPS | PA12 Nylon | PCTG | PET-G | PLA | PMMA | PP | SILK | TPU | Pozostałe filamenty

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy