Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Kolor

Waga

Średnica

Materiał

Właściwości

Cena

Czas realizacji

Filamenty BVOH

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zgromadzone poniżej filamenty BVOH do drukarek 3D świetnie sprawdzają się jako materiały podporowe usuwane na późniejszym etapie obróbki wydrukowanych elementów. Substancje, z których powstają, są przyjazne środowisku i rozpuszczalne w wodzie. Ponadto wykazują optymalną adhezję z wieloma rodzajami półfabrykatów termoplastycznych, co umożliwia ich zastosowanie na szeroką skalę w różnego rodzaju gałęziach przemysłu.

Wyjątkowe właściwości filamentów BVOH

Jedną z najbardziej pożądanych cech dostępnych na rynku filamentów do drukarek 3D jest ich wytrzymałość i jak najwyższa niewrażliwość na oddziaływanie rozmaitych czynników zewnętrznych. W przypadku BVOH sytuacja wygląda jednak inaczej. Został on bowiem stworzony głównie z myślą o maksymalnie nieinwazyjnym i sprawnym usuwaniu elementów z niego wykonanych. Mowa tu o rozmaitych konstrukcjach pełniących funkcję podpór dla właściwych obiektów. Jak więc usuwa się struktury wykonane z tego tworzywa? Wystarczy włożyć model do ciepłej wody, co w porównaniu ze standardowymi materiałami podporowymi pozwala przyspieszyć poprodukcyjne procesy. Ogranicza też ryzyko uszkodzenia obiektów o skomplikowanych kształtach.

Oprócz łatwej aplikacji wyjątkową zaletą tego materiału jest jego wysoka kompatybilność z wieloma najpopularniejszymi filamentami do druku 3D. Doskonale łączy się on z ABS, ASA, PLA, PET-G, materiałami nylonowymi i wieloma innymi typami tworzyw termoplastycznych. Dzięki temu proces drukowania przebiega sprawnie i bez zakłóceń, a z wyjątkowo praktycznych właściwości półfabrykatu BVOH można skorzystać podczas tworzenia bardzo różnorodnych elementów.

Dlaczego warto wybierać filamenty BVOH?

Technologia stosowana w drukarkach 3D rozwija się błyskawicznie, dzięki czemu za pomocą nowoczesnych i wielofunkcyjnych urządzeń można drukować coraz bardziej skomplikowane modele. W takich przypadkach warto sięgnąć po filament BVOH, który jest rozpuszczalny w wodzie. Jego zastosowanie niesie za sobą wiele korzyści – po pierwsze pozwala na tworzenie zaawansowanych geometrycznie obiektów, w których konieczne jest użycie łatwych do usunięcia podpór.

Warto podkreślić, że sięga się po niego także ze względu na aspekty ekologiczne. Substancje, z których jest wytwarzany, pozostają bez wpływu dla środowiska naturalnego. Druk 3D za jego pomocą jest wolny od emisji szkodliwych oparów. Podstawowymi jego składnikami są bowiem alkohol winylowy oraz kopolimer butenodiolu. Z tego też względu utylizacja mieszaniny rozpuszczonej w wodzie jest możliwa bez stosowania specjalistyczne procedur czy akcesoriów. Z jej pozbyciem się poradzi sobie każdy użytkownik drukarki 3D – z łatwością możesz to zrobić przy wykorzystaniu przydomowej sieci kanalizacyjnej.

Zastosowanie filamentu BVOH

Chcąc wykonać określone elementy podporowe z użyciem filamentu BVOH, trzeba posiadać drukarkę 3D wyposażoną w co najmniej dwa ekstrudery. Z jednego uwalniany jest materiał właściwy, z kolei z drugiego tworzywo podporowe. Zalecana temperatura podczas druku wynosi od 190°C do 220°C. Rekomenduje się także użycie stołu roboczego, którego temperaturę należy utrzymywać na poziomie 50-70°C.

Filament można wykorzystywać również jako surowiec właściwy. W wielu przedsiębiorstwach tworzywo to stosuje się podczas projektowania prototypowych struktur czy podręcznych modeli poglądowych, a także do druku różnych elementów ruchomych. Ponadto półfabrykat świetnie sprawdza się w tworzeniu kształtów zaawansowanych geometrycznie, małych obiektów i skomplikowanych modeli z mnóstwem drobnych detali.

Na koniec warto podkreślić, że filament BVOH do drukarek 3D to tworzywo higroskopijne, co oznacza, że absorbuje wilgoć z powietrza. Z tego powodu, aby jak najdłużej zachować żywotność i optymalne parametry materiału, należy przechowywać go w suchych i szczelnie zamkniętych pojemnikach. W naszym sklepie jest dostępny w różnych wersjach. Oferujemy konkurencyjne cny i gwarantujemy najwyższą jakość produktów, dlatego gorąco zachęcamy do składania zamówień! W razie potrzeby z przyjemnością służymy wsparciem technicznym pomagając w dokonaniu właściwego wyboru materiałów do druku przestrzennego.

Sprawdź również:
Filamenty do drukarek 3D | ABS | ASA | BVOH | CPE HT | HIPS | PA12 Nylon | PCTG | PET-G | PLA | PMMA | PP | SILK | TPU | Pozostałe filamenty

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy