Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Kolor

Waga

Średnica

Materiał

Właściwości

Filament PVB

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Zadbaliśmy o to, aby nasza oferta miała charakter kompleksowy, dlatego w prezentowanym asortymencie dostępny jest również wysokiej jakości filament PVB. Jako doświadczeni specjaliści gwarantujemy klientom nie tylko atrakcyjne ceny, ale szeroką gamę kolorów. Wszystko po to, aby znalezienie propozycji doskonale przystosowanej do indywidualnych potrzeb było tak łatwe, jak tylko to możliwe.

Serdecznie zachęcamy zatem do zapoznania się ze specyfikacją techniczną naszych produktów, a w razie pojawienia się wątpliwości – do kontaktu. Doradcy chętnie odpowiedzą na pytania techniczne i przedstawią największe zalety poszczególnych rozwiązań technologicznych. Jesteśmy przekonani, że nasz filament PVB spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców!

Co warto wiedzieć o filamencie PVB?

Z chemicznego punktu widzenia filament PVB to nic innego niż poliwinylobutyral. Ze względu na swoje właściwości materiał ten nadaje się do łatwego wygładzania przy wykorzystaniu alkoholu izopropylowego. Ustawienia druku w przypadku tego produktu są niemal takie same jak przy PLA. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że filament PVB jest odporniejszy na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, a jego parametry w tym zakresie porównuje się m.in. do CPE oraz PETG. Choć różnice wytrzymałościowe nie są bardzo znaczące, to należy mieć je na uwadze podczas zakupu.

Co więcej – materiał nadaje się do drukowania modeli niezwykle estetycznych – o wysokim stopniu szczegółowości. Dobry przykład stanowią naczynia o niestandardowych kształtach takie jak ozdobne wazony. Filament PVB powszechnie używany jest także do drukowania biżuterii oraz kloszy lamp. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie dokładne odwzorowanie detali jest istotne. Najlepsze rezultaty uzyskać można, dobierając odpowiednie ustawienia. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokości warstwy, liczbie obrysów czy też o gęstości wypełnienia.

Czy filament PVB ma jakieś wady?

Choć liczba zalet, jakimi na tle konkurencyjnych propozycji wyróżnia się filament PVB, sprawia wrażenie, że klienci otrzymują do swojej dyspozycji wyrób niemal doskonały, to trzeba wiedzieć o tym, że materiał ten ma również swoje niedoskonałości. Po pierwsze – niska wytrzymałość temperaturowa – wynosząca około 60 stopni Celsjusza. Po drugie natomiast – problematyczna może okazać się też niezbyt dobra przyczepność, która jest podobna do tej, jaką ma PLA. Mimo tych drobnych wad produkt wciąż przoduje i jest chętnie wybierany przez klientów.

Filament PVB – dla kogo?

Fizyczne i chemiczne właściwości filamentu PVB sprawiają, że jest to doskonały materiał zarówno dla doświadczonych pasjonatów, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z drukiem trójwymiarowym. Za zakupem produktu przemawiają nie tylko kwestie praktyczne, ale również ekonomiczne, ponieważ cena jest bardzo przystępna. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami oferty przygotowanej przez naszych najlepszych specjalistów oraz do składania zamówień. Gwarantujemy szybką wysyłkę pod wskazany adres!

Kiedy filament PVB sprawdzi się najlepiej?

Dostępny w asortymencie naszego sklepu filament PVB – ze względu na możliwości osiągnięcia przezroczystej struktury – świetnie nadaje się do wydruku elementów, które mają niekonwencjonalną formę plastyczną. Co bardzo ważne – polimer ten ma właściwości higroskopijne, które zwiększają wszechstronność jego zastosowania.

Filament PVB – skorzystaj z najlepszej oferty!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę, w której znajdują się najwyższej jakości filamenty PVB w różnych kolorach – od czarnego, poprzez niebieski, aż do żółtego. Wszyscy zainteresowani zakupem mogą także liczyć na szeroko zakrojone doradztwo techniczne.

Nasi doświadczeni doradcy chętnie pomogą dobrać optymalną opcję. Swoje usługi kierujemy zarówno do odbiorców indywidualnych, dla których druk trójwymiarowy jest sposobem realizacji pasji, jak i do profesjonalistów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz składania zamówień! Gwarantujemy atrakcyjne ceny i szybką wysyłkę.

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy