Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Cena

Okazja

Urządzenia i drukarki 3D

Wyświetlanie 1–12 z 66 wyników

Drukowanie przestrzenne to bardzo efektowna i nowoczesna technologia, która sukcesywnie zyskuje na popularności wśród indywidualnych użytkowników. Obserwowanie, jak pracujący w niezwykłym tempie sprzęt wytwarza trójwymiarowy model z różnego rodzaju tworzyw, niewątpliwie pobudza wyobraźnię i przywodzi na myśl sceny z filmów futurystycznych. Drukarka 3D do domu, której cena jest w dodatku przystępna? W ElectronX udowadniamy, że to naprawdę jest możliwe!

Czym jest i jak działa drukarka 3D?

Zasada działania, na której opiera się technologia druku 3D, na pierwszy rzut oka może się wydawać skomplikowana, ale w rzeczywistości jest ona dosyć prosta i łatwa do zrozumienia. Trójwymiarowy obiekt zostaje wytworzony z wielu cienkich warstw tworzywa. Sam proces łączenia może jednak różnić się w zależności od marki czy specyfikacji drukarki przeznaczonej do domu lub do celów przemysłowych. Wyróżniamy trzy główne sposoby tego, jak można efektywnie połączyć ze sobą warstwy tworzywa:

  • stopienie,
  • polimeryzacja światłem UV,
  • połączenie materiału poprzez zastosowanie spoiw.

Wiemy już, w jaki sposób ta technologia potrafi wypracować tak niezwykłe i efektowne rezultaty. Jedynym pytaniem pozostaje w tym momencie to, jak to się właściwie dzieje przy produkcji modelu 3D, że drukarka przeprowadza cały proces bezbłędnie i ze spektakularną wręcz precyzją. Udaje się to osiągnąć poprzez zastosowanie odpowiednich plików projektowych, które najczęściej mają format CAD i po nabyciu odpowiednich umiejętności można je stworzyć nawet w domu.

W jakich celach wykorzystuje się technologię druku 3D?

Przez wiele lat technologia druku 3D była stosowana niemal wyłącznie w warunkach przemysłowych. Wynikało to oczywiście z kosztów związanych z procesem wprowadzania jej na rynek – indywidualny użytkownik nie mógł raczej liczyć na to, że postawi sobie taką drukarkę w kącie swojego domu. Obecnie ten stan rzeczy uległ oczywiście kompletnej zmianie, bo druk 3D stał się powszechny.

Wykorzystuje się go na największą skalę w różnego rodzaju fabrykach tworzyw sztucznych, ale modele da się również skutecznie odlewać chociażby z metalu i wielu innych materiałów. Producenci tych urządzeń nieustannie podnoszą poprzeczkę, dążąc do tworzenia coraz większych i bardziej precyzyjnych konstrukcji – drukowanie przestrzenne jest obecnie nawet pionierskim sposobem budowania domów.

Jak drukarka 3D może przydać się w warunkach domowych?

Jeśli koncepcja wydruku przestrzennego fascynuje również Ciebie, to przy pomocy dostępnych w naszej ofercie drukarek 3D w przystępnej cenie z łatwością wprowadzisz ją w życie. W zależności od wielkości wybranego urządzenia i zastosowanych materiałów, uda Ci się wytworzyć mnóstwo ciekawych modeli. Osoby początkujące stawiają zazwyczaj na druk elementów ozdobnych z tworzywa sztucznego, ale lista rzeczy, które można stworzyć w domu przy zastosowaniu tej technologii, jest po prostu olbrzymia. Składa się ona nie tylko z dekoracji, ale też z szerokiej gamy przedmiotów użytkowych.

Należy oczywiście nadmienić, że drukarka 3D do poprawnego działania wymaga również zaopatrzenia się w odpowiednie projekty i materiały. Gotowe modele, które da się wykorzystać w tej technologii, można zakupić lub samodzielnie zaprojektować  w domu z użyciem odpowiedniego oprogramowania. Tworzywem w urządzeniach do druku przestrzennego najczęściej są plastikowe włókna. Wybór dostępnych opcji, charakteryzujących się w dodatku atrakcyjnymi cenami, jest z każdym rokiem coraz bardziej okazały.

Doskonałe drukarki 3D w przystępnych cenach

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości urządzenia oparte o technologię druku 3D, z których można wygodnie korzystać z domu, zapoznaj się z ofertą dostępną w naszym sklepie. Stawiamy przede wszystkim na przystępne ceny i doskonałą specyfikację techniczną – nasze drukarki są nie tylko niezawodne, ale też łatwe w obsłudze i cechują się ogromną precyzją w zakresie samego druku. Korzystając z nich, bez problemu uda Ci się wydrukować nawet najbardziej złożone modele! Złóż zamówienie, by jak najszybciej zacząć cieszyć się prawdziwą technologią przyszłości!

Sprawdź również:
drukarki 3D FDM | drukarki 3D SLA | post-processing druk 3d | drukarki 3D

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy