Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Cena

Okazja

Drukarki 3D SLA / DLP

Wyświetlanie 1–12 z 22 wyników

Dostępne na rynku drukarki 3D można bardzo precyzyjnie dopasować do indywidualnych potrzeb, wybierając po prostu taką technologię, która może się w największym stopniu przydać do druku zamierzonych obiektów. Jeśli od swoich modeli trójwymiarowych oczekujesz przede wszystkim najwyższej możliwej jakości i precyzji wykonania, urządzenia typu SLA / DLP bez wątpienia spełnią doskonale Twoje potrzeby. Sprawdź, czego konkretnie możesz się po nich spodziewać!

Druk 3D SLA / DLP – na jakiej zasadzie działa?

Wysoka precyzja drukarek 3D typu SLA lub DLP jest efektem przede wszystkim tego, że stosowanym w nich tworzywem jest żywica polimeryczna. Wystawienie jej na działanie specjalnego rodzaju światła skutkuje utworzeniem cienkich warstw materiału, które zostają połączone w jeden, stały obiekt. Ważną częścią procesu jest konieczność jego powtórnego naświetlenia po przygotowaniu całości, ponieważ polepszy to jego właściwości mechaniczne i termiczne. Po wyjęciu z drukarki gotowy model będzie się charakteryzował przede wszystkim ponadprzeciętną wytrzymałością, gładką powierzchnią, a nawet wodoszczelnością.

Niemal każda drukarka 3D SLA / DLP ma podobny, kilkuetapowy mechanizm działania, który opiera się na dwóch elementach: specjalnym zbiorniku wypełnionym ciekłą żywicą polimeryczną, a także platformą roboczą, która jest w niej zanurzana. Skierowanie źródła światła na tworzywo skutkuje jego utwardzeniem. Następnie podstawa sukcesywnie opuszczona zostaje coraz niżej, a specjalny zgarniacz w drukarce nakłada na powstający model kolejną warstwę.

SLA, a DLP – na czym polega różnica?

Skróty, którymi opisany jest druk 3D SLA / DLP, oznaczają w praktyce dwa różne typy drukarek, które jednak charakteryzują się bardzo podobnym mechanizmem działania. Jedyną wyraźną różnicą jest zastosowane źródło światła. Stereolitografia, czyli SLA, polega na utwardzaniu tworzywa laserem, który ogniskowany jest w wybranym miejscu przy zastosowaniu całego zestawu specjalnych luster. Technologia DLP polega natomiast na tym, że drukarka 3D pracuje na zasadzie cyfrowego przetwarzania wiązki światła i utwardza tworzywo za pomocą projektora.

Główne atuty technologii druku SLA / DLP

Jedną z największych zalet technologii SLA / DLP jest fakt, że druk 3D pozwala wtedy na uzyskanie największej możliwej precyzji wytwarzanych detali – niezależnie od stopnia ich złożoności i skomplikowania. Ten istotny atut przekłada się na możliwość stosowania takich drukarek w gałęziach przemysłu specjalistycznego, a także medycynie czy jubilerstwie. Efekt końcowy charakteryzuje się również zawsze znaczną gładkością powierzchni, a także odzwierciedleniem skali projektu z dokładnością do nawet kilku mikronów.

Specjalistyczne projekty przemysłowe to oczywiście tylko jeden z przykładów zastosowania technologii SLA lub DLP. Drukarka tego typu znakomicie sprawdzi się również na użytek domowy – zaawansowani pasjonaci wydruków przestrzennych z pewnością docenią możliwość stworzenia dekoracji z ogromną liczbą drobnych elementów. Zastosowanie lasera pozwala nawet na skrócenie czasu produkcji, ponieważ kilka detali będzie można naświetlać jednocześnie.

Rodzaje żywicy stosowanej do druku przestrzennego

Stereolitografia i cyfrowe przetwarzanie światła pozwalają na zastosowanie różnego rodzaju żywicy i swobodnego dostosowania jej do swoich preferencji. W zależności od tego, na jaki materiał zdecydujesz się w drukarce, będziesz mógł liczyć chociażby na większą odporność na działanie wysokich temperatur (żywica wysokotemperaturowa) czy mniejszą ilość zalegającego popiołu po wypaleniu (żywica odlewnicza).

Drukarki 3D SLA / DLP ze sklepu ElectronX!

Jeśli potrzebujesz niezwykle precyzyjnego sprzętu do wytwarzania modeli trójwymiarowych, urządzenia do druku 3D SLA / DLP spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Wysoka jakość, doskonałe odwzorowanie najdrobniejszych nawet detali, a także szybki czas pracy – takich atutów po prostu nie da się zlekceważyć. Złóż zamówienie, a my jak najszybciej wyślemy do Ciebie Twoją nową drukarkę! Nie zwlekaj!

Sprawdź również:
drukarki 3D FDM | drukarki 3D SLA | post-processing druk 3d | drukarki 3D

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy