Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Kolor

Waga

Materiał

Właściwości

Cena

Pojemność

Castable

Dostępne w tej kategorii żywice Castable do druku 3D to specjalistyczne materiały wytworzone z myślą o produkowaniu obiektów przestrzennych metodą traconego wosku. Ze względu na niesamowitą dokładność omawianego procesu stosuje się je przede wszystkim do wytwarzania skomplikowanych prototypów i modeli biżuterii. Dzięki specyfice omawianych wyrobów możliwe staje się wykonywanie ozdób złożonych geometrycznie oraz z bardzo szczegółowymi detalami obiektów powstających przy użyciu drukarek.

Duże znaczenie ma sama technologia wytwarzania addytywnego, która jest wyjątkowo wszechstronna i pozwala na produkcję z wykorzystaniem wysokich temperatur. Umożliwia też skomplikowaną obróbkę wymagających materiałów. Technika druku 3D metodą traconego wosku jest znana od wieków i ciągle ulepszana – zarówno jeśli mowa o aspektach sprzętowych, jak i materiałowych. Zatem co w tym zakresie wnosi substancja fotoutwardzalna o nazwie żywica Castable do drukarek trójwymiarowych? O tym poniżej.

Żywice Castable – jak wygląda druk?

Odlewy wykonywane do tworzenia obiektów w tradycyjnej wersji powstają z wosku, który obrabia się w sposób manualny. Tymczasem zastosowanie drukarek 3D i wykorzystanie specjalistycznego materiału sprawia, że jubiler może w wygodny i sprawny sposób formować kształty, kompozycje i wzory, używając w tym celu zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Zwiększa to tempo i wydajność pracy. Cały proces jest praktycznie pozbawiony ryzyka wystąpienia błędów popełnionych przez człowieka, a wyroby produkowane seriami są jednolite pod względem wymiarowym i izomorficznym. Ponadto podczas druku 3D wzorników dochodzi do bardzo solidnego łączenia wszelkich warstw i ich optymalnego utwardzenia, co pozwala na tworzenie z drukarki ostatecznych wersji obiektów o nawet najbardziej złożonej geometrii z zachowaniem pełnej funkcjonalności i atrakcyjności wizualnej.

Najistotniejsze właściwości żywic Castable

Producenci zadbali, aby oferowana w tej kategorii żywica Castable do drukarek 3D miała cechy ułatwiające pracę z ich użyciem. Jedną z takich właściwości jest niska kurczliwość materiału, dzięki czemu obiekty powstające z fotopolimerów są odporne na odkształcenia i zachowują swoje właściwości fizyczne pomimo oddziaływania czynników zewnętrznych. A to w przypadku druku 3D ozdób i wyrobów jubilerskich ma przecież duże znaczenie.

Żywica Castable do drukarek trójwymiarowych jest odporna na wilgoć, co również decyduje o jej optymalnej stabilności wymiarowej. Materiałowi temu niestraszne są także zmiany zachodzące w środowisku – i wtedy modele zachowują swoje parametry. Bardzo istotny jest fakt, iż oferowane w tej kategorii produkty spalają się bez pozostałości, dzięki czemu można zapomnieć o ich kłopotliwym usuwaniu.

Żywica Castable i druk 3D – najważniejsze zalety

Wysoka dokładność i odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów na poziomie nieosiągalnym dla innych technik sprawia, że druk z żywicy Castable cieszy się dużą popularnością. Wydrukowane z niej modele wyróżniają się jednolitością, spójnością i gładkością powierzchni, a każdy detal prezentuje się estetycznie i jest identyczny z założeniami projektowymi.

Drukarki 3D i materiały takie jak żywica Castable świetnie sprawdzają się w jubilerstwie i pozwalają na realizowanie wyjątkowo zaawansowanych przedsięwzięć, które dla wcześniej stosowanych technik były po prostu zbyt skomplikowane i wymagające. Z kolei sam materiał zapewnia wysoką wytrzymałość, estetykę i niezawodność powstających z niego obiektów nawet podczas tworzenia modeli o cienkich ściankach czy wykończonych ledwo co zauważalnymi detalami druku.

Co więcej, dzięki przeznaczonym do drukarek żywicom Castable projektowanie przestrzennych obiektów stało się także zdecydowanie sprawniejsze, ponieważ wykorzystanie innowacyjnego oprogramowania komputerowego daje szansę na tworzenie prototypowych wersji, błyskawiczne korygowanie parametrów druku, szybkie testowanie i ocenę wprowadzanych zmian. W rezultacie mogą powstawać wyroby o maksymalnie praktycznych właściwościach użytkowych, które są też estetyczne pod względem wizualnym. Zamów żywice Castable do druku 3D i przekonaj się o tym osobiście!

Sprawdź również:
Żywice ABS-like | Żywice ekologiczne | Żywice Castable | Żywice specjalistyczne | Żywice Standard | Żywice Tough | Żywice Water Washable | Żywice do druku 3D

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy