Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Kolor

Cena

Pojemność

Żywice ekologiczne do druku 3D

Wyświetlanie 1–12 z 56 wyników

Oferowane w tej kategorii naszego sklepu internetowego żywice ekologiczne do druku 3D gwarantują tworzenie tak samo efektownych i starannych wydruków jak w przypadku standardowych substancji fotopolimerowych tego typu, a jednocześnie są bezpieczniejsze i przystępniejsze w użytkowaniu. Zachęcamy do zapoznania się z dokładną specyfikacją dostępnych poniżej, przyjaznych otoczeniu naturalnemu produktów do drukarek 3D.

Przyjazne środowisku żywice do druku 3D

Kwestie związane z ochroną środowiska stają się we współczesnym świecie coraz ważniejsze, więc nic dziwnego, że firmy z sektora przemysłowego dokładają wszelkich starań, aby uzupełniać swoją ofertę o produkty ekologiczne. Podobnie dzieje się w przypadku producentów zajmujących się tworzeniem fotoutwardzalnej żywicy do druku 3D. Trzeba przyznać, że to uzasadnione starania, ponieważ fotopolimery słyną ze swej toksyczności. W formie płynnej są niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i człowieka – wydzielają drażniące lotne związki i mogą podrażniać skórę podczas używania drukarki. Ponadto prawidłowa utylizacja również przysparza użytkownikom dodatkowych obowiązków.

W przypadku żywicy ekologicznej do druku dostępnej w naszym sklepie sytuacja ma się całkiem inaczej. Jej wyprodukowanie było swoistą odpowiedzią na potrzeby osób, które z dbałością o środowisko chcą połączyć dokładność i precyzję pracy drukarki, jaką gwarantuje wykorzystywanie światłoutwardzalnych materiałów w technologii SLA/LCD.

Biodegradowalne do druku 3D

Oferowana w tej kategorii żywica ekologiczna do drukarek 3D jest bezpieczna dla natury i biodegradowalne. Materiał ten zawdzięcza swoje właściwości specjalistycznemu składowi bazującemu na roślinnych wyciągach, takich jak np. olej sojowy. Mieszanki pozbawione są także szkodliwych związków organicznych i fenoli. Rezygnacja z powszechnie znanych, niebezpiecznych substancji zwiększa możliwości wykorzystania tego typu produktów na przykład w medycynie czy optyce.

Warto podkreślić, że dzięki samej technice druku 3D przy użyciu metod SLA czy LCD znacząco zmniejsza się ilości powstających resztek. Tworzenie przestrzennych obiektów warstwa po warstwie w sposób wysoce precyzyjny sprawia, że liczba zbędnych odpadków i zanieczyszczeń jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku produkowania wielkogabarytowych brył, z których dopiero na etapie poprodukcyjnym wytwarza się finalne wersje produktów.

Żywica ekologiczna – praktyczne rozwiązanie w druku 3D

Oferowana w tej kategorii żywica ekologiczna do druku 3D jest materiałem wysoce kompatybilnym, więc bez trudu można wykorzystywać ją do większości drukarek typu SLA/LCD. Ponadto jest wygoda w obróbce, a niski skurcz przetwórczy pozwala na sprawną pracę i wysoką dokładność. Obiekty z niej wytworzone cechują się optymalną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, wyginanie i rozciąganie. Przyjazna środowisku naturalnemu wersja produktu gwarantuje także doskonałe parametry techniczno-wizualne – druk 3D okazuje się bardzo precyzyjny i świetnie odwzorowany. Jednocześnie żywica ekologiczna do drukarek jest pozbawiona wielu nieprzyjemnych zapachów. Mimo to zaleca się stosowanie rękawic i gogli, aby chronić oczy i skórę przed przypadkowymi odpryskami, które mogą działać drażniąco na wrażliwe obszary ciała.

Szeroka oferta żywic ekologicznych

Popularność tworzenia przy użyciu do drukarek 3D obiektów przestrzennych w technologiach wykorzystujących światło ultrafioletowe do utwardzania biodegradowalnych fotopolimerów sprawia, że producenci nieustannie zabiegają o rozszerzanie swojego asortymentu. My z kolei troszczymy się o staranną selekcję pojawiających się na rynku wyrobów i gromadzimy w naszym sklepie jedynie sprawdzone żywice ekologiczne do druku.

W ofercie znajdują się różnorodne wersje półfabrykatów, więc wybór modeli wpisujących się w Twoje konkretne potrzeby jest łatwy i szybki. Przyjazne środowisku substancje do drukarek różnią się pomiędzy sobą kolorami, a w sprzedaży dostępne są także wyroby transparentne. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją poszczególnych egzemplarzy, gwarantując przy tym ich najwyższą jakość i atrakcyjne ceny ekologicznych żywic do druku!

Sprawdź również:
Żywice ABS-like | Żywice ekologiczne | Żywice Castable | Żywice specjalistyczne | Żywice Standard | Żywice Tough | Żywice Water Washable | Żywice do druku 3D

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy