Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Kolor

Waga

Materiał

Właściwości

Cena

Pojemność

Okazja

Żywice Standard do druku 3D

Wyświetlanie 1–12 z 78 wyników

Dostępne w sprzedaży w naszym sklepie żywice standard do druku 3D to fotopolimery o szerokim zastosowaniu i dobrych właściwościach użytkowych. Na pierwszy plan wysuwa przede wszystkim precyzja drukowania elementów o nawet bardzo skomplikowanych kształtach. Dzięki temu proponowane materiały świetnie sprawdzają się podczas tworzenia modeli prototypowych z wykorzystaniem drukarek, w przypadku których dbałość o detale ma ogromne znaczenie. Zachęcamy więc do zapoznania się z szeroką ofertą jakościowych produktów tego typu pochodzących od renomowanych producentów.

Żywice do druku 3D – podstawowe informacje

Drukowanie trójwymiarowych obiektów przy użyciu drukarki 3D z wykorzystaniem zgromadzonych w tej kategorii żywic jest bardziej wymagające niż powszechnie znana i stosowana metoda FDM/FFF. Dostępne w naszym asortymencie tworzywa występują w płynnej postaci, a do zmian w ich strukturze dochodzi pod wpływem światła i promieniowania UV. Są to produkty przeznaczone do drukarek 3D pracujących w technologiach DLP, SLA i LCD. Bardzo wiele z tych urządzeń jest zaawansowanych technologicznie, co sprawia, że na druk z wykorzystaniem żywicy standard decydują się przede wszystkim różnego rodzaju przedsiębiorstwa.

Żywice standard – właściwości

Wykonywanie trójwymiarowych modeli z substancji światłoutwardzalnych wymaga od użytkownika wprawy i dość rozległej wiedzy. Dzieje się tak, ponieważ żywica standard do drukarek 3D zawiera toksyczne związki. Z uwagi na ten fakt konieczne jest ich rozważne użytkowanie oraz prawidłowe utylizowanie. Warto wiedzieć, że drukując z fotopolimerów, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt ochronny. Wiele z nich wydziela także nieprzyjemne zapachy, w tym szkodliwe dla zdrowia związki, jednakże wyroby dystrybuowane przez nasz sklep pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy zadbali o minimalizację poziomu emisji. Mimo to dla bezpieczeństwa zaleca się stosowanie maski ochronnej.

Teraz słów kilka o zaletach. Otóż żywice standard do druku 3D świetnie nadają się do tworzenia elementów, które powinny być szczegółowo odwzorowane i estetyczne. Ponadto wydruki z nich powstałe cechują się gładko wykończoną powierzchnią. Kolejnym atutem jest jakość kolorów – są bardzo wyraziste i intensywne, co przekłada się na atrakcyjność powstających z nich obiektów. W sprawnym druku 3D pomaga stosunkowo niski skurcz przetwórczy, a niedługi czas utwardzania pozwala na szybkie tworzenie modeli. Należy jednak pamiętać o ograniczonych parametrach wytrzymałościowych. Chcąc konstruować modele narażone na dynamiczne obciążenia czy elementy przeznaczone do pracy w ruchu, lepiej zdecydować się na tworzywa w wersji utwardzonej.

Żywice standard do druku 3D – jak ich używać?

Jak już wiadomo, dostępna w naszej ofercie żywica standard do drukarek 3D występuje w formie płynnej. Aplikacja materiału, odbywa się więc poprzez wlanie go do specjalnego pojemnika. Następnie dochodzi do zanurzenia w nim stołu, a substancja zostaje poddana naświetlaniu, co sprawia, że zmienia stan skupienia na stały. W kolejnym etapie platforma robocza przesuwa się w górę o grubość warstwy. Dzieje się to aż do wydrukowania całego modelu.

Tak – oczywiście w uproszczeniu – wygląda druk 3D z wykorzystaniem żywicy standard. Należy przy tym pamiętać, że tak wykonane obiekty wymagają obróbki. Konieczne jest pozbycie się wierzchniej, lepkiej warstwy – robi się to za pomocą alkoholu izopropylowego. Dopiero na kolejnym etapie możliwe staje się usunięcie elementów podporowych, jeśli były wykorzystane. Na koniec wydruki trzeba jeszcze utwardzić.

Pozbywając się pozostałości płynnej substancji, trzeba pamiętać o zakazie wylewania ich do ścieków i wód gruntowych. Aby móc wyrzucić odpadki razem ze zmieszanymi zanieczyszczeniami, konieczne jest ich uprzednie utwardzenie. Na koniec warto wspomnieć o prawidłowym przechowywaniu nieużywanej żywicy standard do drukarek 3D – jako że jest bardzo wrażliwa na światło, należy ją magazynować w oryginalnych pojemniczkach i w miejscach pozbawionych dostępu światła.

Jeśli szukasz najlepszych tego typu produktów do drukowania przestrzennego, skorzystaj z naszej oferty – już dziś złóż zamówienie!

Sprawdź również:
Żywice ABS-like | Żywice ekologiczne | Żywice Castable | Żywice specjalistyczne | Żywice Standard | Żywice Tough | Żywice Water Washable | Żywice do druku 3D

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy