Filtry

Filtry

Aktywne filtry

Producent

Kolor

Waga

Materiał

Właściwości

Cena

Pojemność

Okazja

Żywice Water Washable do druku 3D

Wyświetlanie 1–12 z 37 wyników

Jakość trójwymiarowych obiektów tworzonych w technologiach DLP/SLA z użyciem drukarki ma dla Ciebie znaczenie, ale zwracasz uwagę także na ekonomiczność procesów wytwórczych i cenisz sobie komfort pracy? W takim razie zapoznaj się ze specyfikacją dostępnych poniżej fotoutwardzalnych żywic Water Washable i sprawdź, na co możesz liczyć, decydując się na druk 3D z ich wykorzystaniem. To materiały zmywalne wodą – gwarantujemy ich szeroki wybór, doskonałe parametry i konkurencyjne ceny!

Żywice do druku 3D Water Washable – przełomowe rozwiązanie

Dostępne na tej stronie fotopolimery otwierają przed projektantami i drukarzami zamknięte wcześniej drzwi. Dzięki zastosowaniu substancji Water Washable, a więc zmywalnej wodą, możliwe staje się bowiem usprawnienie wielu procesów wytwórczych oraz znaczące ograniczenie ich kosztów. Dlaczego? Wykorzystywanie standardowych bądź specjalistycznie utwardzanych żywic do drukarek 3D wiąże się z wieloma czasochłonnymi czynnościami, które trzeba wykonywać za pomocą przeznaczonych do tego akcesoriów i substancji.

Tymczasem proponowane w tej kategorii produkty są hydrofilowe, a to pozwala na ich oczyszczanie z wykorzystaniem zwykłej wody. Dzięki temu można zrezygnować z zakupu drogich środków chemicznych, takich jak alkohol izopropylowy. Zwiększa to bezpieczeństwo realizowanych czynności, a druk 3D metodami takimi jak DLP czy SLA, które wykorzystują ultrafiolet, staje się bardziej przystępną i ekonomiczną formą tworzenia trójwymiarowych obiektów.

Żywice do druku 3D zmywalne wodą – mocne strony

Zaletą dostępnych w tej kategorii, zmywalnych wodą żywic do druku 3D jest ich wysoka kompatybilność ze zdecydowaną większością urządzeń wykorzystujących technologię DLP/SLA, co umożliwia ich powszechne użytkowanie. Fotopolimer ten wykazuje także optymalną odporność, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako materiał do tworzenia np. prototypów czy modeli projektowych o skomplikowanej geometrii. Jest to możliwe dzięki technologiom wykorzystywanym na etapie tworzenia formuły – skład uzupełniono o monomer metakrylanu zapobiegający występowaniu nadmiernej niestabilności wymiarowej produktów. Maksymalna redukcja skłonności do skurczu przetwórczego pozwala zaś na zachowanie wysokiej precyzji nawet w przypadku bardzo szczegółowych obiektów. Zmywalna wodą żywica Water Washable do drukarek 3D zapewnia także doskonała płynność, szybkie utwardzanie oraz niski poziom lepkości wydruków.

Oferowane tworzywo warto wybrać również ze względu na jego atrakcyjny wygląd. Składają się na to zarówno wspomniane już właściwości dotyczące jakości wydrukowanych rzeczy i wierności oddania nawet drobnych detali, jak i bardzo dobra pigmentacja. Dzięki niej każda kolorowa kompozycja, do której stworzenia użyte zostały żywice do druku 3D Water Washable, jest zarówno zmywalna wodą, jak i jednolita, wyrazista, intensywna oraz klarowna. Umożliwia to wszechstronne wykorzystanie oferowanych materiałów fotopolimerowych w trójwymiarowych modelach i obiektach inżynieryjnych czy przemysłowych, a także w rozmaitych przyrządach, akcesoriach, figurkach kolekcjonerskich, posążkach czy zabawkach.

Jak pracować z żywicą typu Water Washable?

Wykorzystanie dostępnej w naszym asortymencie żywicy zmywalnej wodą upraszcza przeprowadzanie procesów poprodukcyjnych przy użyciu drukarek 3D. Sam proces drukowania wygląda tak samo jak w przypadku materiału w wersji standardowej. Z kolei podczas czyszczenia gotowego modelu należy pamiętać o stosowaniu ochronnych rękawic, ponieważ materiał Water Washable do druku 3D wykazuje w aspekcie toksyczności właściwości podobne do tych, które posiadają jej inne wersje wymagające użycia rozpuszczalników. Aby oczyścić gotowy obiekt, konieczne staje się przygotowanie odpowiedniego naczynia lub zbiornika wypełnionego cieczą, w której zanurza się go na krótką chwilę. Zabronione jest płukanie przedmiotów w kranie pod bieżącą wodą, ponieważ resztki nieutwardzonych fotopolimerów są szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem i składania zamówień na żywicę Water-Washable – gwarantujemy szybką ich realizację!

Sprawdź również:
Żywice ABS-like | Żywice ekologiczne | Żywice Castable | Żywice specjalistyczne | Żywice Standard | Żywice Tough | Żywice Water Washable | Żywice do druku 3D

Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy