Wydrukuj prezent na Dzień Kobiet na drukarce 3D!

Zastanawiałeś się nad przygotowaniem spersonalizowanego prezentu dla bliskiej Ci osoby, ale z powodu niedostatecznych umiejętności manualnych szybko odrzuciłeś ten pomysł? Zamiast rezygnować ze swoich planów, skorzystaj z możliwości, jakie oferuje drukarka 3D. W XXI wieku brak talentu artystycznego to żadna przeszkoda – zaprojektowaną samodzielnie rzecz możesz wydrukować z filamentu lub innego materiału! W poniższym artykule specjaliści naszego sklepu ElectronX przygotowali dla Ciebie kilka inspiracji. Poznaj propozycje podarunków z okazji Dnia Kobiet, które wykonasz w technologii druku przestrzennego!

Spis treści

Jakie prezenty można wydrukować na drukarce 3D?

Korzystając z tego urządzenia, możesz przygotować każdą rzecz. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wielkość pola roboczego posiadanej przez Ciebie drukarki 3D. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na rodzaj filamentu, z którego ma powstać wydruk. Występuje w wielu wersjach, które różnią się od siebie właściwościami fizycznymi. Niektóre mogą wykazywać się np. wysoką odpornością na promieniowanie UV, a inne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie doboru materiałów, skontaktuj się z naszym sklepem ElectronX!

Oczywiście odpowiednio dobrane filamenty do drukarek 3D to połowa sukcesu, gdyż drugą stanowi prawidłowe wykonanie projektu np. prezentu na Dzień Kobiet. Potrzebujesz do tego oprogramowania komputerowego. Skąd je wziąć? Często producenci dodają je za darmo do urządzeń drukujących. Jeśli w zestawie brakuje narzędzi do projektowania wydruków, możesz pobrać je z internetu – wiele z nich jest bezpłatnych.

Pamiętaj także, że w sieci znajdziesz mnóstwo gotowych projektów m.in. rzeczy idealnych na prezent, wraz z podpowiedziami, jakich materiałów użyć do ich realizacji. Jeśli wolisz przygotować coś samodzielnie, mamy dla Ciebie kilka propozycji podarunków na Dzień Kobiet:

  • dekoracja w formie kolorowych kwiatów,
  • zdjęcie przestrzenne,
  • szkatułka na biżuterię.

Kolorowe kwiaty

Typowym prezentem z okazji Dnia Kobiet są kwiaty. Wyglądają pięknie i nierzadko wspaniale pachną, ale mają pewną wadę – szybko więdną. Z tego powodu pomyśl nad dodatkowym podarunkiem, którym bliska Ci osoba będzie mogła cieszyć się przed dłuższy czas – dekoracją na stół czy półkę z kolorowymi roślinami.

Łatwo ją zaprojektować, bo możesz skorzystać z dostępnych w internecie grafik z kwiatami. Jednak przed wydrukowaniem takiego gadżetu zastanów się nad jego przeznaczeniem. Jeśli ma być ozdobą na zewnątrz, musi zostać wykonany z tworzywa odpornego na promieniowanie UV. Taką właściwość ma m.in. filament ASA – ten materiał do drukarki 3D kupisz w naszym sklepie ElectronX!

drukarka-3d-material

Zdjęcie 3D

Innym ciekawym prezentem na Dzień Kobiet jest tzw. litofan. To obraz przestrzenny, który wydrukujesz na domowej drukarce 3D. Ma niezwykłą właściwość, gdyż widoczna na nim grafika zyskuje głębię i kolory (tylko odcienie szarości) po jej podświetleniu. Z racji powyższej właściwości litofan musi być wykonany z materiału nieprzejrzystego i jednocześnie dobrze odbijającego światło. Najlepszym wyborem są więc białe filamenty, np. Fiberlogy ASA, który kupisz w naszym sklepie.

Jak zaprojektować obraz przestrzenny? To bardzo proste! Wystarczy Ci zdjęcie oraz darmowe oprogramowanie, które automatycznie przekonwertuje je do odpowiedniej postaci. Gotowy plik musisz tylko wgrać do drukarki 3D.

Szkatułka na biżuterię

Jeśli kobieta, którą chcesz obdarować, jest miłośniczką biżuterii, dobrym pomysłem na prezent dla niej jest estetyczna szkatułka. Ozdobne pudełko tego typu ma prostą konstrukcję, przez co łatwo zaprojektować je we własnym zakresie. W przypadku wyboru takiego prezentu wydrukuj go, używając materiałów o zwiększonej wytrzymałości. Godne polecenia filamenty do drukarki 3D to m.in. Fiberlogy Impact PLA czy Spectrum PET-G HT100.

Zaskocz bliską Ci kobietę prezentem z drukarki 3D!

Pamiętaj, że samodzielnie wykonany podarunek dla kobiety zawsze ma większą wartość niż nawet najdroższy prezent kupiony. Jeśli zdecydujesz się go zaprojektować i wydrukować, wszystkie potrzebne materiały znajdziesz na stronie Electronx.pl. Nasz sklep sprzedaje filamenty do drukarki 3D, które pochodzą wyłącznie od najlepszych producentów. Dzięki nim w warunkach domowych wykonasz profesjonalne wydruki przestrzenne – już dziś skorzystaj z oferty!

Wydrukuj prezent na Dzień Kobiet na drukarce 3D!

Zachęcamy do naszych pozostałych blogów
druk-3d-filamenty
Blog

Przeczytaj, jak stworzyć zdjęcia 3D!

Czy wiesz, że na drukarce 3D stworzysz zdjęcia przestrzenne? To tzw. litofany, o których więcej dowiesz się z artykułu. Sprawdź, jakich filamentów używać do ich druku – skorzystaj z porad ekspertów!

Czytaj więcej »
Sklep internetowy z drukarkami 3d, filamentem, częściami zamiennymi
Wymieniaj monety na tańsze dostawy